Argentina 
 
 
 
 

Šumivé víno Bianchi je vyrobené z kupáže dvou odrůd vín, ze kterých se vyrábějí nejproslulejší šumivá vína v Champagni, a to z 60% Chardonnay a 40% Pinot Noir (Rulandské modré). Výroba proběhla tradiční metodou kvašením v láhvi, po přidání odpovídající dávky cukru a vinných kvasinek do základní kupáže vína. Po dvanácti měsíčním ležení bylo víno odkaleno a připraveno na expedici. Vzniklý produkt se vyznačuje intenzivní ovocnou vůní broskve a zeleného jablka. Chuť je velmi svěží, ovocná ,s pikantním koncem. Jemné perlení přetrvává delší dobu. Doporučená teplota podávání je 8 -10 °C.

jablka broskve
275 Kč
229 Kč bez DPH

Země:

Argentina

Vinařství:

Valentin Bianchi

Odrůda:

Chardonnay
Pinot Noir

Ročník:

2010

Barva:

Bílé

Alkohol:

12 %
 
 
 
 
 

Dubové sudy : 33% nové sudy, 33% jednou použité, 34% dvakrát použité; 90 % francouzské, 10% americké - 12 měsíců Odrůda : 100% Cabernet Sauvignon Vůně : Bobulové ovoce, koření, cedr a čokoláda. Chuť : Velice plná, ovocito-cedrová, s dlouhým koncem.

Chuť hořké čokolády. borůvky ostružiny
340 Kč
283 Kč bez DPH

Země:

Argentina

Region:

Mendoza
San Rafael

Vinařství:

Valentin Bianchi

Odrůda:

Cabernet Sauvignon

Ročník:

2007

Barva:

Červené

Alkohol:

14,2 %
 
 
 
 
 

Unikátní mikroklima údolí Cafayate je vepsáno do tohoto vína. Střídání chladných nocí a teplých slunných dnů, umožňuje dokonalé zrání révy. Tato harmonie, v podobě slunce a měsíce, zdobí pečeť, která je součástí viněty. Pravidelně sbírá vysoké ocenění na našich degustacích. Každá odrůda byla zpracována odděleně a víno leželo 12 měsíců ve francouzských barikových sudech. Tato směs dvou vín je charakteristická svým výrazným ovocným aromatem připomínající švestky, ostružiny a černé třešně. Tmavě rubínová barva naznačuje, že chuť je velmi plná, jemně tříslovitá, výrazně ovocná, s příjemným kořenitým koncem. Doporučuje se podávat při teplotě 16 - 18°C.

Chuť černých třešní. chuť zralých švestek až švestkových povidel ostružiny
350 Kč
292 Kč bez DPH

Země:

Argentina

Region:

Salta - Cafayate

Vinařství:

Michel Torino

Odrůda:

Merlot
Malbec

Ročník:

2008

Barva:

Červené

Alkohol:

14 %
 
 
 
 
 

Ikonické víno! Potěší nejnáročnějšího milovníka vín. Pravidelný vítěz na našich degustacích! Poloha : San Rafael, Mendoza, vinice Las Paredas Dubové sudy : 90% francouzské, 10% americké - 14 měsíců Odrůda : 75% Cabernet Sauvignon, 15% Merlot, 10% Malbec Vůně : Fialky, švestky. Chuť : Zralé bobulové ovoce a likér z černého rybízu - cassis. Exkluzivní sametové víno s dlouhotrvajícím koncem. Teplota podávání : 16 – 18 °C Kombinace: argentinské steaky, pikantní úpravy zvěřiny, vyzrálé sýry.

Chuť hořké čokolády. borůvky chuť zralých švestek až švestkových povidel ostružiny černý rybíz
899 Kč
749 Kč bez DPH

Země:

Argentina

Region:

Mendoza

Vinařství:

Valentin Bianchi

Odrůda:

Cabernet Sauvignon
Merlot
Malbec
Petite Verdot

Ročník:

2003

Barva:

Červené

Alkohol:

14,5 %

Víno Praha | Degustace Praha | Moravská vína | Karel Průša - Vinařství na Soutoku | Ben Marco | Susana Balbo | Argentinská vína | Malbec | vinoland.cz - všechna práva vyhrazena

TOPlist