Nový Zéland 
 
 
 
 

Hrozny Sauvignonu ze všech parcel jsou sklízeny a fermentovány odděleně. Nakonec se několik z nich (např. 9 – 10) vybere pro výrobu tohoto vína. Hrozny jsou pomlety, odstopkovány, chlazeny a poté jemně lisovány. Po dvoudenním odkalování je čistý mošt odejmut z kalů a naočkován kvasinkami speciálního kmene, aby byly zvýrazněny charakteristiky Sauvignonu. Dlouhá chladná fermentace (3 týdny) zdůraznila vlastnosti této oblasti – svěží bylinné tóny, tabákový list a kopřiva. Tento Sauvignon vykazuje intenzivní minerální a svěží bylinné aroma s dotekem čerstvého tymiánu. V chuti je velmi dobře strukturovaný a elegantní s intenzivními minerálními tóny, doplněnými dotekem černého rybízu a kopřivy, s táhlým, pikantním citrusovým koncem.

citrusy tymián černý rybíz kopřivy
440 Kč
367 Kč bez DPH

Země:

Nový Zéland

Region:

Marlborough

Vinařství:

Yealands

Odrůda:

Sauvignon Blanc

Ročník:

2010

Barva:

Bílé

Alkohol:

13 %
 
 
 
 
 

Víno bylo vyrobeno z hroznů vypěstovaných ve vlastním vinohradu u moře (Seaview) v tvrdých podmínkách, které se vyznačují nízkým úhrnem srážek, vysokou intenzitou slunečního svitu, chladnými nocemi a silnými větry. To vede k produkci menších bobulí hroznů s nízkým výnosem a intenzivním odrůdovým charakterem. Ryzlink se vyrábí z hroznů polohy vinohradů Seaview označené jako block E2. Hrozny byly sbírány ručně a vybírány na základě čistoty aroma. Pak byly ochlazeny, celé lisovány a poté byl mošt delší dobu odkalován. Fermentace trvala déle než 5 týdnů a zajistila vínu intenzivní aroma citronu, limetky a jablek. Chuť je ovocná s osvěžujícícm křehkým koncem. Ve víně je obsažen výrazný a čistý typický charakter hroznů z oblasti vinohradu Seaview.

jablka limetky
440 Kč
367 Kč bez DPH

Země:

Nový Zéland

Region:

Marlborough

Vinařství:

Yealands

Ročník:

2010

Barva:

Bílé

Alkohol:

11,5 %

Víno Praha | Degustace Praha | Moravská vína | Karel Průša - Vinařství na Soutoku | Ben Marco | Susana Balbo | Argentinská vína | Malbec | vinoland.cz - všechna práva vyhrazena

TOPlist