Pan víno 
 
 
 
 

Hrozny Sauvignonu ze všech parcel jsou sklízeny a fermentovány odděleně. Nakonec se několik z nich (např. 9 – 10) vybere pro výrobu tohoto vína. Hrozny jsou pomlety, odstopkovány, chlazeny a poté jemně lisovány. Po dvoudenním odkalování je čistý mošt odejmut z kalů a naočkován kvasinkami speciálního kmene, aby byly zvýrazněny charakteristiky Sauvignonu. Dlouhá chladná fermentace (3 týdny) zdůraznila vlastnosti této oblasti – svěží bylinné tóny, tabákový list a kopřiva. Tento Sauvignon vykazuje intenzivní minerální a svěží bylinné aroma s dotekem čerstvého tymiánu. V chuti je velmi dobře strukturovaný a elegantní s intenzivními minerálními tóny, doplněnými dotekem černého rybízu a kopřivy, s táhlým, pikantním citrusovým koncem.

citrusy tymián černý rybíz kopřivy
440 Kč
367 Kč bez DPH

Země:

Nový Zéland

Region:

Marlborough

Vinařství:

Yealands

Odrůda:

Sauvignon Blanc

Ročník:

2010

Barva:

Bílé

Alkohol:

13 %
 
 
 
 
 

100 let staré keře vinné révy údolí Colchagua.Viinice byly vysazeny v roce 1910. Tyto stoleté rostliny rostou v extrémně suchých a chudých půdách, což spolu se stářím rostlin poskytuje hrozny s maximální koncentrací všech ušlechtilých látek a minimem vody. Rmut z těchto hroznů byl kvašen v malých nerezových tancích a víno bylo následně skladováno 14 měsíců v nových sudech z francouzského dubu. Víno má typické charakteristiky vín ze starých vinic - extrémně koncentrovanou chuť a aroma. Na začátku víno potěší elegantní vůní, která je komplexní, připomínající čerstvé ovoce a koření. Chuť je delikátní a vyvážená s dobře vyhlazenými taniny, jemnou kyselinkou a dlouhým závěrem, připomínajícím sladké koření a aroma kávy. Teplota podávání je 18 – 20°C. Skladovat jej lze 10-12 let a bude stále krásnější.

Chuť hořké čokolády. chuť zralých švestek až švestkových povidel černý rybíz káva
670 Kč
558 Kč bez DPH

Země:

Chille

Region:

Colchagua

Vinařství:

Santa Helena

Odrůda:

Cabernet Sauvignon

Ročník:

2010

Barva:

Červené

Alkohol:

14 %
 
 
 
 
 

Ikonické víno! Potěší nejnáročnějšího milovníka vín. Pravidelný vítěz na našich degustacích! Poloha : San Rafael, Mendoza, vinice Las Paredas Dubové sudy : 90% francouzské, 10% americké - 14 měsíců Odrůda : 75% Cabernet Sauvignon, 15% Merlot, 10% Malbec Vůně : Fialky, švestky. Chuť : Zralé bobulové ovoce a likér z černého rybízu - cassis. Exkluzivní sametové víno s dlouhotrvajícím koncem. Teplota podávání : 16 – 18 °C Kombinace: argentinské steaky, pikantní úpravy zvěřiny, vyzrálé sýry.

Chuť hořké čokolády. borůvky chuť zralých švestek až švestkových povidel ostružiny černý rybíz
899 Kč
749 Kč bez DPH

Země:

Argentina

Region:

Mendoza

Vinařství:

Valentin Bianchi

Odrůda:

Cabernet Sauvignon
Merlot
Malbec
Petite Verdot

Ročník:

2003

Barva:

Červené

Alkohol:

14,5 %

Víno Praha | Degustace Praha | Moravská vína | Karel Průša - Vinařství na Soutoku | Ben Marco | Susana Balbo | Argentinská vína | Malbec | vinoland.cz - všechna práva vyhrazena

TOPlist